27.05.2020 13:10 21 rp/KPP Wejherowo

Młody rumianin potrącił kobietę, jadąc… rowerem. Trafiła do szpitala

Fot. KPP Wejherowo

Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie tłumaczyć się 15-letni mieszkaniec Rumi, który we wtorek (26 maja) potrącił kobietę. Ta, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala.

We wtorek (26 maja) po godzinie 16:00 oficer dyżurny został otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej przy ul. Grunwaldzkiej w Rumi.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-latek, jadąc rowerem po chodniku, prawdopodobnie nie ustąpił 26-letniej pieszej pierwszeństwa i wpadł na nią rozpędzonym jednośladem.

Poszkodowana doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Okazało się, że nieletni nie miał uprawnień, czyli w tym przypadku – karty rowerowej. Teraz sprawą zajmą się policjanci ds. nieletnich, którzy skierują sprawę 15-latka do sądu dla nieletnich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24