29.05.2020 10:20 6 rp/Facebook PKM

‘Zabawa’ dzieci na torach mogła skończyć się tragicznie

Fot. Facebook PKM

Pracownicy Pomorskiej kolei Metropolitalnej postanowili nie czekać aż dojdzie do tragedii i zgłosili na policję oraz nagłośnili w internecie sprawę „bawiących się” nieletnich. Chłopcy układali kamienie na torach PKM, tuż obok nadjeżdżającego pociągu.

Do zdarzenia, które zarejestrowały kamery, doszło na torach, na wysokości Jasienia. Pomorska Kolej Metropolitalna w czwartek (28 maja) postanowiła opublikować zdjęcia, na których widać, jak młodzi chłopcy, nic nie robiąc sobie z nadjeżdżającego pociągu, układają, jak relacjonują kolejarze, kamienie.

Może tym nastolatkom nikt nigdy nie powiedział, że układanie kamieni (lub innych przedmiotów) na szynach stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia, nie tylko osób „bawiących się” w ten sposób na torach, ale przede wszystkim dla pasażerów pociągów, które na linii PKM jeżdżą z prędkością nawet do 120 km/h – komentują pracownicy na profilu facebookowym.

Fot. Facebook PKM

Fot. Facebook PKM

Niestety, jak podkreślają kolejarze, do tego typu niebezpiecznych incydentów dochodzi bardzo często. Podobne wybryki od strony prawnej kwalifikowane są jako poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Dlatego też sprawa nieletnich trafiła na policję.

Fot. Facebook PKM

Przy okazji pracownicy PKM przypominają, że na całej linii zainstalowanych jest około 300 kamer wysokiej rozdzielczości, dzięki którym – przy współpracy z pomorską policją – udało się już kilka razy zidentyfikować sprawców, doprowadzając do ich złapania i ukarania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24