01.06.2020 13:05 0 rp/mat. pras.

Grupa wolontariuszy z całej Polski posprząta plaże – tym razem między Łebą a Władysławowem

Fot. Mat. pras.

Za nami półmetek Bałtyckiej Odysei, a przed – jej kolejna, szósta odsłona. W weekend (13–14 czerwca) wolontariusze skupią na kolejnym odcinku plaż w regionie. Przed nimi jeszcze Hel, Puck czy Gdynia.

Bałtycka Odyseja to akcja społeczna i dobrowolna. Licząca 500 kilometrów trasa – ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej – podzielona jest na 10 etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela), z odpoczynkiem w jednym z hotelików, uczestnicy przechodzą, kontrolują i sprzątają około 50 kilometrów plaży.

W ramach Bałtyckiej Odysei prowadzone są też lokalne akcje sprzątania strumyków, rzek i jezior w całej Polsce, tak aby ograniczyć ilości śmieci, które właśnie rzekami spływają do morza – podkreśla Dominik Dobrowolski, Pomysłodawca wydarzenia ekolog i podróżnik.

Podczas kolejnego weekendu czerwca "na tapetę" wzięto plaże w naszym regionie. Wolontariusze zajmą się odcinkiem pomiędzy Łebą a Władysławowem; kolejne części odysei będą dotyczyć powiatu puckiego, gdzie wolontariusze będą się kierować w stronę Trójmiasta.

W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która, wraz z filmem, będzie prezentowana w całej Polsce.

Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Śmieci w Bałtyku to niezniszczalne wirusy, które zostawiamy dla kolejnych pokoleń! Musimy to powstrzymać! Każdy może być lekarzem Bałtyku – apeluje Dominik Dobrowolski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24