02.06.2020 13:50 6 mike/KPP Wejherowo

'Na podwójnym gazie' i bez prawa jazdy przewoził czworo dzieci

Źródło: KPP Wejherowo

Odpowiedzialności karnej nie uniknie 33-latek, którego w poniedziałkowy (1 czerwca) wieczór zatrzymali do kontroli policjanci wejherowskiej drogówki. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Szybko się okazało, że złamał prawo nie tylko w tym względzie.

W poniedziałkowy wieczór, w jednej z miejscowości gminy Wejherowo mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali do kontroli osobowego chryslera. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania dokumentów oraz uprawnień, okazało się, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał, nie miał ważnego przeglądu technicznego – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

To jednak nie wszystko. Okazało się, że 33-latek przewoził czworo dzieci w wieku od roku do 11 lat.

Sporym zaskoczeniem dla funkcjonariuszy było przewożenie dwójki dzieci na przednim siedzeniu, bez żadnych zabezpieczeń, czwarte także siedziało z tyłu samochodu bez fotelika i zapiętych pasów – dodaje Anetta Potrykus.

Ostatecznie 33-latek został doprowadzony do wejherowskiej komendy policji. Samo kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które można trafić do więzienia na dwa lata. Prowadzenie auta bez ważnego przeglądu i bez uprawnień jest zagrożone karą grzywny. Poza tym o zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Być może mężczyzna odpowie za narażenie zdrowia lub życia przewożonych dzieci. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do pięciu lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24