04.06.2020 08:40 10 mike/KPP Wejherowo

Policjanci sprawdzą prędkość na lokalnych drogach

Źródło: KPP Wejherowo

W czwartek (4 czerwca) na terenie województwa pomorskiego na drogi wyjedzie większa liczba patroli policyjnych, które będą realizowały działania w ramach akcji „Prędkość”. Wzmożonych kontroli trzeba się spodziewać również w powiecie wejherowskim.

Jak mówią sami policjanci, celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia na drogach, które wynika z nieprzestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. To właśnie niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych jest przyczyną najpoważniejszych w skutkach wypadków.

Gdzie mogą pojawić się mundurowi? Tego dokładnie nie podano, natomiast trzeba się ich spodziewać w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wspomnianych wykroczeń. Chodzi również o punkty wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informują policjanci.

Nie jest to pierwsza tego typu akcja w ciągu minionych miesięcy. Jednak, jak wynika z policyjnych raportów, liczba kierowców, którzy ryzykują swoim zdrowiem i życiem, a przy okazji – utratą prawa jazdy, wciąż jest zbyt duża. Tylko podczas minionego weekendu (30–31 maja), w trakcie kontroli na terenie powiatu wejherowskiego, 11 kierującym zatrzymano uprawnienia. Powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przypominamy, że sprzyjające warunki atmosferyczne czasami negatywnie wpływają na czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi często na prostych odcinkach dróg, na suchej nawierzchni przy dobrych warunkach do jazdy – przestrzegają mundurowi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24