04.06.2020 09:49 1 rp/Facebook

Superbohaterowie po raz kolejny użyją swoich mocy i pomogą

Fot. Facebook

Co roku w Parku Majkowskiego w Wejherowie można było zobaczyć na własne oczy Supermana, Batmana czy Ironmana, którzy ramię w ramię biegli w szczytnym celu. Od 2016 roku zbierają pieniądze na pomoc w leczeniu tych najmłodszych bohaterów z naszego regionu. Tegoroczna, piąta edycja odbędzie się… wirtualnie. Będą medale i nie zabraknie wspólnego treningu, który obejrzeć będzie można za pośrednictwem naszego portalu.

Co roku, choć na moment, można było się zamienić w bohatera z prawdziwego zdarzenia, założyć pelerynę i pomóc. Nie liczył się czas i pokonane kilometry – w tym wyścigu najważniejsza była dobra zabawa i szczytny cel. W tym roku, mimo panującej pandemii, V Bieg Superbohaterów odbędzie się, choć w nieco zmienionej formie.

Przenosimy działania do internetu, każdy może po wykupieniu karnetu podjąć się dowolnej aktywności fizycznej i w ten sposób pomóc – tłumaczy Michalina Plińska, prezes MTB Małe Trójmiasto Biega.

Fot. Facebook

Supermoce będą w tym roku skierowane na pomoc dla 5-letniego Marcelka, który cierpi na wrodzone wady układy nerwowego oraz padaczkę.

Marcelek nie mówi, nie chodzi, a nawet nie jest w stanie siedzieć samodzielnie. Jednak mimo wszystko specjaliści podkreślają że ma on pogodne usposobienie oraz przejawia dużą ciekawość poznawczą. Bardzo, bardzo potrzebna jest ciągła i nieprzerwana intensywna rehabilitacja, która umożliwi naszemu synkowi samodzielne siadanie. Taki postęp da możliwość zapisania synka do przedszkola i kontaktu z rówieśnikami, który ma ogromny wpływ na dalszy rozwój – podkreśla mama chłopca.

Fot. Facebook

Udział w wirtualnym biegu jest jeszcze prostszy niż we wszystkich poprzednich edycjach. Forma treningu, który trzeba wykonać, jest dowolna. Dla tych, którzy liczą na wspólne uwalnianie endorfin, jest specjalna propozycja. W niedzielę (7 czerwca) odbędzie się transmisja online z treningu zorganizowanego przez Małe Trójmiasto Biega, inicjatora akcji. Każdy, kto zakupi pakiet, może wziąć udział. Jest jednak pewien dodatkowy warunek.

Liczymy na to, że każdy z uczestników się przebierze i podeśle nam film z treningu lub ze swojej innej aktywności, a my stworzymy z tego piękną pamiątkę – podkreśla Michalina Plińska.

Fot. Facebook

O godzinie 10:30 rozpocznie się dostępna dla wszystkich rozgrzewka online, której transmisje na żywo obejrzeć będzie można również na naszym Facebooku czy Twojej Telewizji Morskiej. Więcej informacji odnośnie pakietów dostępnych jest na stronie wydarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24