05.06.2020 13:15 1 mike/MZK Wejherowo

Autobusy i pasażerowie MZK też wrócą na ulicę Obwodową w Redzie

Fot. archiwum

Od 11 czerwca, z związku z planowanym zakończeniem zasadniczego etapu robót na ulicy Obwodowej w Redzie, przywrócona zostanie dotychczasowa trasa na liniach 9 i 18 MZK Wejherowo. Będą też niewielkie zmiany w rozkładach jazdy.

W czwartek (4 czerwca) informowaliśmy o zbliżającym się końcu modernizacji ulicy Obwodowej w Redzie. To ważna informacja nie tylko dla kierowców, ale i dla pasażerów wejherowskiego MZK. Pojazdy przewoźnika wrócą na swoje stałe trasy, co dotyczy linii nr 9 i 18.

Nasze pojazdy są w pełni przygotowane, komunikaty też są już rozwieszane. Jest też informacja głosowa dla pasażerów – mówi Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo.

Autobusy linii 9 pojawią się na ulicy Obwodowej już w przyszły czwartek (11 czerwca), w święto Bożego Ciała. Ponieważ linia 18 nie kursuje w dni świąteczne, powróci na starą trasę w piątek (12 czerwca). Zanim jednak drogowcy umożliwią przejazd ulicą Obwodową, przypominamy, że będzie ona zamknięta dla ruchu w przyszyły wtorek (9 czerwca), od godzin porannych do wieczornych. W tym czasie będzie wykonywana ścieralna warstwa nowej nawierzchni, na całej szerokości jezdni.

Już 10 czerwca wróci rozkład, który jest aktualnie realizowany, a od 11 czerwca, czyli od święta Bożego Ciała, wszystkie linie wracają na swoje stałe trasy, a ulica Obwodowa będzie już otwarta. Układ trasy i rozkład są takie same jak w poprzednio obowiązujących rozkładach, wprowadziliśmy tylko minutowe przesunięcia, co wynika z korekty czasu przejazdów – wyjaśnia Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przywrócone zostanie funkcjonowanie siedmiu przystanków: Łąkowa – Oś. Zdrowia 01; Łąkowa – Osiedle 01; Cicha 01 n/ż; Rolnicza 01; Mostowa 01 n/ż; Wiśniowa 01; Brzozowa 01. Szczegóły rozkładu jazdy są dostępne pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24