08.06.2020 15:00 9 mike/KPP Wejherowo

Jechał 'wężykiem' przez Wejherowo, zatrzymał go policjant po służbie

Źródło: KPP Wejherowo

Dzięki czujności funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, odpowiedzialności karnej nie uniknie 49-latek, który, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie, prowadził samochód na ruchliwej drodze krajowej nr 6. Zatrzymany mężczyzna może trafić do więzienia na dwa lata.

Do opisanego zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Uwagę funkcjonariusza z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, który był po służbie, zwrócił kierujący volkswagenem na ulicy Gdańskiej. Mężczyzna miał wyraźne problemy z zachowaniem płynności jazdy i utrzymaniem pojazdu w obrębie pasa ruchu. Istniało podejrzenie, że prowadzi on auto w stanie nietrzeźwości.

Policjant o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił dyżurnego policji i poprosił o wsparcie policjantów z drogówki. Kiedy funkcjonariusz jechał za nietrzeźwym kierowcą, ten nagle szybko wjechał na teren przy prywatnej posesji; wtedy też na miejsce dojechali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kontrola trzeźwości wykazała, że mężczyzna w żadnym wypadku nie powinien wsiadać „za kółko”. Okazało się, że był kompletnie pijany i miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz będzie musiał wytłumaczyć swoje postępowanie przed wejherowskim sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 49-latkowi grożą dwa lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa wejherowskiego funkcjonariusza, dla którego, również w czasie wolnym, najważniejsze jest bezpieczeństwo innych – podsumowuje Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24