18.06.2020 12:20 0 mike/Visitgdansk.pl/Stadionenerga.pl

Będą wielkie emocje piłkarskie w Gdańsku, ale w 2021 roku

Źródło: Visitgdansk.pl

Tej decyzji należało się spodziewać, ale dopiero w środę (17 czerwca) została oficjalnie potwierdzona. Finał rozgrywek Ligi Europy odbędzie na Stadionie Energa w Gdańsku w maju 2021 roku. Tym samym stolica Pomorza nie straciła praw do organizacji tej prestiżowej imprezy sportowej.

Decyzja Komitetu Wykonawczego UEFA ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Sytuacja epidemiczna zarówno w Polsce, jak i w Europie nadal jest poważna i nie wiadomo, kiedy będzie można mówić o pełnym przywróceniu dostępności trybun dla kibiców. Innym problemem jest fakt, że wielu fanów piłki nożnej przybyłoby do Gdańska z zagranicy, co również mogłoby być potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa sanitarnego.

Źródło: Stadionenerga.pl

Same rozgrywki finałowe Ligi Europy 2020 odbędą się w uproszczonej formie. W dniach 10–21 sierpnia zorganizowany zostanie miniturniej na stadionach w niemieckich miastach: Kolonii, Duisburgu, Dusseldorfie i Gelsenkirchen. Mimo obaw części kibiców, Gdańsk nie straci prawa do organizacji finału. Wiadomo już, że wielkie widowisko sportowe odbędzie się 26 maja 2021 roku o godzinie 21:00. Do sprawy odniosła się na Facebooku Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Pozostaje mieć nadzieję, że w ciągu najbliższego roku sytuacja epidemiczna w Europie ustabilizuje się na tyle, by kibice z różnych krajów bez przeszkód mogli celebrować wielkie piłkarskie święto w Gdańsku. Warto wspomnieć, że również finał Ligi Mistrzów, który miał się odbyć w Stambule, przełożono na 2021 rok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24