18.06.2020 19:00 0 mike/mat. pras.

Można jeszcze się rejestrować do udziału w Wirtualnym Biegu Świętojańskim

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Do najbliższej środy (24 czerwca) można skorzystać z rejestracji online w Wirtualnym Biegu Świętojańskim. Dotychczas udział w tej niezwykłej imprezie biegowej, do której może dołączyć dosłownie każdy, niezależnie od umiejętności i kondycji, zadeklarowało ponad 750 osób. Jak zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia, mimo że jest ono wirtualne, emocje i nagrody są jak najbardziej realne.

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa uderzyły w wiele dziedzin życia. Znacząco ograniczyły też możliwości organizowania masowych imprez sportowych. Jednak nie dotyczy to przestrzeni wirtualnej. Taka też będzie formuła tegorocznego Biegu Świętojańskiego w Gdyni. I chociaż wiele osób tęskni już za tradycyjnymi biegami, te wirtualne również mają wiele zalet. Zawody będą przeprowadzone za pomocą nowoczesnej aplikacji VRace. Każdy będzie mógł automatycznie wygenerować i wydrukować swój numer startowy. Jak zapewnia Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu zawodów, celem jest, by doświadczenia z biegiem wirtualnym było jak najbliższe temu realnemu.

Stąd numery startowe do wydrukowania, prawdziwy medal za ukończenie zawodów, a także nowoczesna aplikacja, która pozwoli na tworzenie rankingu zawodników w czasie rzeczywistym. Każdy otrzyma też od nas maila z gratulacjami chwilę po tym, gdy ukończy bieg. To taka symbolicznie „przybita piątka” od naszego wolontariusza stojącego za metą – zaznacza przedstawiciel organizatora.

To, co jest solą rywalizacji, a więc wysiłek i satysfakcja, są jak najbardziej realne. Za to biegacze konkurują w bezpiecznych warunkach, unikając dużego tłumu. Poza tym każdy zawodnik decyduje, na jakim dystansie i trasie zamierza pobiec – może być to doskonale mu znane otoczenie. Określa również czas i dzień startu. Poza opłatą startową nie ma też innych, dodatkowych kosztów. Szczególnie istotny jest aspekt prywatności, który zniechęca wiele osób do udziału w imprezach masowych. Rywalizacja w pojedynkę, lub w kręgu bliskich znajomych, uwalnia od dodatkowej presji.

Część osób po prostu nie czuje potrzeby rywalizacji z innymi i biegania ramię w ramię z tłumem biegaczy. Ale jest też druga grupa, która nosi w sobie takie obawy, jak: „jestem za wolna”, „będę ostatnia, ośmieszę się”, „mam nadwagę, nie będę biegał z zawodowcami”, „jestem na to za stary, niech ścigają się młodsi”. Oczywiście, żaden z przytoczonych przykładów nie powinien być powodem do rezygnacji z udziału w fajnym, pozytywnym wydarzeniu sportowym, ponieważ różnorodność biegaczy jest ogromna. Bez wątpienia jednak prywatność biegu wirtualnego ośmiela wiele osób, aby zapisać się i dodatkowo zdopingować do wysiłku, za który zostaną nagrodzone prawdziwym medalem – podkreśla Piotr Jakóbik.

W pakiecie startowym zawodnik otrzymuje medal wysłany na koszt organizatora, imienny numer startowy do samodzielnego wydrukowania oraz punkty w programie lojalnościowym Grand Prix Gdyni, które można potem wymienić na nagrody. Aby skorzystać z rejestracji do wybranego biegu, wystarczy kliknąć w ten link. Nie warto zwlekać do ostatniej chwili, bo termin rejestracji mija 24 czerwca. Instrukcja dołączenia do biegu jest dostępna tutaj. Więcej o samej imprezie można poczytać w tym miejscu.

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy dwa pakiety startowe w Wirtualnym Biegu Świętojańskim. Aby je wygrać, wystarczy wziąć udział w konkursie, który ogłosiliśmy na naszym profilu facebookowym. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24