19.06.2020 12:00 0 rp/ PSP Puck

Jedna osoba poszkodowana wskutek dachowania samochodu w Żelistrzewie

Fot. PSP Puck

W piątek (19 czerwca) przed godziną 9:00 puccy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące dachowania osobówki w Żelistrzewie na ulicy Kasztanowej. Jedna osoba została poszkodowana, a na drodze dojazdowej do wojewódzkiej 216-stki panują utrudnienia.


AKTUALIZACJA 12:30

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, w porannym zdarzeniu w Żelistrzewie brał udział inny także pojazd. Kierowca terenówki jadącej bezpośrednio przed dachującym samochodem, chciał skręcić w lewo i nie zauważył wyprzedzającej go osobówki. Pojazd przekoziołkował lądując na poboczu. Dokładnym ustaleniem przyczyn wypadku zajmą się puccy mundurowi.


Zgłoszenie o wypadku drogowym postawiło puckich strażaków na nogi o 8:40. W Żelistrzewie pojawiły się dwa zastępy JRG Puck i jeden OSP z Żelistrzewa.

W wyniku dachowania poszkodowana została jedna osoba – komentuje mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Wypadek miał miejsce nieopodal wjazdu na 216-stkę. W Tym miejscu wprowadzony został ruch wahadłowy. Ulica Kasztanowa łącząca centrum miejscowości z drogą wojewódzką nr 216 to odcinek, na którym, jak podkreślają nasi Czytelnicy, kierowcy wielokrotnie przekraczają prędkość, nie zważając na panujące w tym miejscu ograniczenia. Czy to było przyczyną piątkowe wypadku? Zweryfikują to policjanci z puckiej komendy.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24