25.06.2020 11:10 3 rp/WCK/wejherowo.pl

Kinomaniacy mogą wrócić do wejherowskiego WCK-u

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Spragnieni filmowych wrażeń mogą w końcu spać spokojnie – Wejherowskie Centrum Kultury wznawia działalność. Z maseczkami i z ograniczeniami na widowni, która też będzie wyglądania nieco inaczej, ale za to z bogatym repertuarem.

Jeszcze na początku maja, kiedy polski rząd wyraził zgodę na otwarcie niektórych instytucji kultury, mogliśmy usłyszeć od Arkadiusza Kraszkiewicza, zastępcy prezydenta Wejherowa, złe wieści. Ze względu na panująca pandemię, w tamtym czasie nie można było sprecyzować terminu ponownego otwarcia drzwi WCK.

Patrząc na działalność Wejherowskiego Centrum Kultury, która latem jest ograniczona, myślę, że najwcześniej po wakacjach, w październiku, jeżeli będzie to możliwe, rozpoczniemy tam funkcjonowanie – mówił w maju zastępca prezydenta.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Po prawie dwóch miesiącach okazuje się, że drzwi do Filharmonii Kaszubskiej delikatnie się uchylają, a już w sobotę (27 czerwca) będzie można przyjść na pierwszy od dawna seans filmowy.

– Czekaliśmy na tę chwilę z niecierpliwością, ale nie bezczynnie – mówi Adam Szulc, kierownik Działu Promocji i Marketingu Wejherowskiego Centrum Kultury. – W czasie, gdy byliśmy niedostępni dla widzów, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zadbać o Wasze bezpieczeństwo po przekroczeniu progu Filharmonii Kaszubskiej. Niestety, nie będziemy mogli powrócić w pełnym zakresie działalności, ale wierzymy, że uda nam się zapewnić Wam atrakcyjne formy spędzania czasu, przez znakomite propozycje filmowe, czy ciekawe wystawy prezentowane w foyer oraz w przestrzeni naszej galerii – dodaje.

Udział w organizowanych przez Wejherowskie Centrum Kultury seansach kinowych dopuszczalny będzie wyłącznie pod warunkiem zakrywania ust i nosa – maseczkę będziemy musieli założyć jeszcze przed wejściem do budynku filharmonii. Obowiązywać będzie również zakaz jedzenia i picia w trakcie seansów. Podobnie jak przy okazji letniego kina w Rewie, wprowadzona zostanie także obowiązkowa dezynfekcję dłoni przez widzów i pomiar temperatury przy wejściu do budynku.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Widownia także zmieni swój wygląd. Udostępniona zostanie zmniejszona liczba miejsc na sali – rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Ważne, aby zajmować miejsca wyznaczone na biletach.

Zapraszamy Was od godziny 15:00 do 20:00, w piątek, 26 czerwca. Niestety nie będziemy mogli powrócić w pełnym zakresie działalności, ale wierzymy, że uda nam się zapewnić Wam atrakcyjne formy spędzania czasu przez znakomite propozycje filmowe, czy ciekawe wystawy prezentowane w foyer, czy w przestrzeni naszej galerii – czytamy na stronie WCK.

Zakup biletów do kina będzie możliwy za pośrednictwem strony internetowej www.wck.org.pl oraz w kasach od poniedziałku do piątku w godz. 15:00–20:00, a w weekendy – na godzinę przed pierwszym wydarzeniem do godz. 21:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24