26.06.2020 10:40 0 mike/Airport.gdansk.pl

Rusza zagraniczna ofensywa LOT-u z gdańskiego lotniska

Źródło: Polish Airlines LOT

Tak dużego wyboru bezpośrednich połączeń zagranicznych, które oferuje narodowy przewoźnik, nie mieli jeszcze pasażerowie korzystający z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Już od 3 lipca rusza oferta, która dotyczy przede wszystkim kierunków wakacyjnych.

Co prawda, w ostatnich latach pasażerowie korzystający z gdańskiego lotniska mogli swobodnie dotrzeć do wielu miejsc Europy, lecz brakowało bezpośrednich połączeń oferowanych przez LOT. Ich atutem jest choćby fakt, że narodowy przewoźnik operuje na głównych lotniskach, podczas gdy linie niskokosztowe często wybierają peryferyjne porty. Ostatecznie z Gdańska będzie można skorzystać z 12 nowych połączeń międzynarodowych. Wśród nich nie brakuje atrakcyjnych kierunków wakacyjnych.

Dokąd LOT-em z Gdańska po 3 lipca?

  • Chorwacja – Dubrownik, Split, Zadar

  • Włochy – Rzym

  • Grecja – Saloniki, Kawala, Rodos, Korfu, Chania

  • Bułgaria – Burgas

  • Albania – Tirana

  • Hiszpania – Barcelona

Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, określa zagraniczną ofensywę LOT-u jako „absolutny hit sezonu”. I zaznacza, że takich działań narodowego przewoźnika nie było dotąd na gdańskim lotnisku.

Spełniliśmy oczekiwania i marzenia naszych pasażerów, którzy poszukiwali bezpośrednich lotów do Rzymu, Chorwacji czy na greckie wyspy, a teraz w jednym momencie wraz z LOT możemy im podarować dodatkowo aż 5 kierunków w Grecji, 3 połączenia do Chorwacji, coraz bardziej popularne Albanię i Bułgarię czy tak oczekiwany Rzym – podkreśla Tomasz Klosowski.

Co istotne, rekordowa liczba połączeń z Gdańska będzie realizowana w czasie globalnego kryzysu branży lotniczej. A to oznacza nowe możliwości dla całego regionu. Loty na główne lotnisko w Rzymie i do Barcelony będą realizowany dwa razy w ciągu tygodnia. Pozostałe rejsy będą wykonywane raz w tygodniu. Szczegóły rozkładu lotów są dostępne na stronie internetowej LOT-u.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24