26.06.2020 13:14 8 mike

Będzie jedna, wspólna taryfa dla pociągów SKM i Polregio

Mat. pras./archiwum

Spore zmiany czekają podróżnych pociągami na Pomorzu. Już od 1 lipca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wprowadza jednolitą taryfę, która będzie wspólna dla pociągów SKM i Polregio w aglomeracji Trójmiasta oraz w całym regionie. To na pewno duże ułatwienie, przede wszystkim dla podróżnych, którzy korzystają z usług obu przewoźników. Gorsza wiadomość jest taka, że wzrosną ceny biletów SKM.

Nowa Taryfa Pomorska na pewno będzie ułatwieniem dla osób, które nie muszą korzystać z przystanków SKM, bo na nich nie zatrzymują się pociągi Polregio. Podróżni, którzy przemieszczają się i pociągami SKM, i regionalnymi, będą mieli swobodny wybór najbardziej dogodnego połączenia. Obowiązujące dotąd dwie taryfy zostają ujednolicone od 1 lipca. To na pewno korzystne rozwiązanie. Nie obejdzie się jednak bez podwyżek cen biletów.

Ponieważ ceny biletów jednorazowych i miesięcznych w Polregio są obecnie wyższe od cen biletów PKP SKM odpowiednio o 35 proc. i 38 proc., postanowiono wprowadzić Taryfę Pomorską z cenami niższymi średnio o 12 proc. od cen Polregio, ale wyższymi od cen SKM średnio o 18 proc. – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Co to oznacza w praktyce? Podwyżka nie będzie drastyczna, ale na pewno odczuwalna. Popularny wśród pasażerów SKM trójmiejski bilet miesięczny do tej pory 130 złotych; po 1 lipca jego cena to 136 złotych. O cztery złote (do 92 zł) podrożeją miejskie bilety miesięczne ważne w Gdańsku i Sopocie oraz w Sopocie i Gdyni. Droższe o 60 groszy będą jednorazowe bilety z Gdańska i Gdyni do Sopotu. Nie zmieni się natomiast cena trójmiejskiego biletu jednorazowego, ważnego w Gdańsku, Sopocie i Gdyni (6,5 zł).

Ujednolicona została także cena za przewóz roweru. Będzie ona wynosiła 3 złote, z wyjątkiem odcinka pomiędzy przystankami Wejherowo i Gdańsk Śródmieście, gdzie przewóz w dalszym ciągu będzie bezpłatny – dodaje Eugeniusz Manikowski.

Szczegółowe informacje na temat nowych cen biletów oraz rozkładów jazdy można znaleźć na stronach internetowych SKM i Polregio.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24