29.06.2020 11:40 9 mike/SM Wejherowo

Okradł śpiącego mężczyznę w oku kamery

Źródło: SM Wejherowo

Nie przeszkadzała 32-letniemu mieszkańcowi Wejherowa ani obecność kamer, ani fakt, że jest już całkiem widno. Postanowił okraść śpiącego na ławce 30-latka. Chwilę później został zatrzymany przez strażnika miejskiego i przekazany policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28 czerwca) nad ranem. Około godziny 4:00 na ulicy Wałowej pewien 32-latek z Wejherowa zauważył, że na ławce śpi mężczyzna. Podejrzany najpierw wyciągnął z kieszeni 30-latka telefon, a później przeszukał drugą kieszeń i wyciągnął z niej 60 złotych. Okradziony również był mieszkańcem miasta.

Całe podejście do tej kradzieży na ekranie miejskiego monitoringu obserwował dyżurny straży miejskiej – mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Źródło: SM Wejherowo

Źródło: SM Wejherowo

Na miejsce wysłano patrol straży miejskiej. Mundurowi zatrzymali złodzieja tuż po tym, jak okradł śpiącego. Zabezpieczono przy nim też telefon Samsung Galaxy J5, który należał do ofiary, oraz skradzioną gotówkę. Ostatecznie 32-latek został przekazany policjantom. Za kradzież grozi mu do pięciu lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24