29.06.2020 18:40 11 rp/KPP Wejherowo

Rumia: motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów. Skończyło się na sądowym wniosku

Fot. KPP Wejherowo

Tragedia wisiała na włosku. Motocyklista, który prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał na chodnik uderzając w dwóch rowerzystów (dorosłego cyklistę, który miał pod opieką 9-letnie dziecko), nie odpowie za uszkodzenie ciała, a jedynie za spowodowanie kolizji drogowej. Straci punkty i zapłaci grzywnę.

O wielkim szczęściu w nieszczęściu mogą mówić rowerzyści, którzy w piątek (26 czerwca) podróżowali na ul. Kosynierów. Przed godziną 19:00 na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem honda, jadąc w kierunku ulicy Jęczmiennej prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał na chodnik uderzając w dwóch rowerzystów –  relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń ciała. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy motocykla policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu.

Fot. KPP Wejherowo

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem – dodaje rzecznik KPP Wejherowo.

Teraz sprawą zdarzenia drogowego zajmie się Sąd Rejonowy w Wejherowie. Sprawcy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu rogowym grozić może grzywna (nawet do 5000 zł) oraz 10 punktów karnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24