30.06.2020 14:30 4 mike/KPP Wejherowo

Pijany kierowca zatrzymany po krótkim pościgu

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i próbował uciec – najpierw samochodem, a później piechotą. Mowa o 39-latku, którego podróż „na podwójnym gazie” udaremnili policjanci w Luzinie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

W poniedziałkowy (29 czerwca) poranek uwagę funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy pełnili służbę w Luzinie, zwrócił uwagę kierowca volkswagena passata. Mężczyzna prowadził pojazd w dość specyficzny sposób, przez co zachodziło podejrzenie, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mundurowi postanowili to sprawdzić i zatrzymać auto. Okazało się jednak, że kierujący nie miał zamiaru poddawać się kontroli.

Podczas próby zatrzymania kierowcy, nie reagował on na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów, w celu zatrzymania. Kierowca podczas ucieczki skręcił na teren prywatnej posesji, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać na piechotę. Policjanci podjęli za nim pościg i szybko go zatrzymali – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Szybko też okazało się, co było przyczyną ucieczki 39-latka. Prowadził samochód, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet do dwóch lat więzienia. Z kolei niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy mimo wydania polecenia z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania jest zagrożone karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24