01.07.2020 15:30 3 raz/mat.pras

Rusza program „Moja Woda”. Wnioski można składać od lipca

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Nawet do pięciu tysięcy złotych dofinansowania na przydomowe instalacje, które magazynują wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z programu „Moja Woda”. Nabór wniosków, który prowadzić będzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, rozpocznie się 1 lipca 2020 r.

Jak podają służby wojewody pomorskiego, program skierowany jest do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W ramach programu „Moja Woda” można otrzymać do 5 000 zł dotacji, ale nie więcej niż 80 procent kosztów kwalifikowanych, które zostały poniesione po 1 czerwca 2020 r. Do rozdysponowania w 16 województwach jest 100 mln zł. Środki zostaną wykorzystane w latach 2020 – 2024.

Koszty kwalifikowane obejmują zakup, montaż, budowę i uruchomienie następujących instalacji:

— przewodów odprowadzających wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;

— instalacji rozsączającej, zbiornika retencyjnego nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;

— elementów do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku prowadzić będzie nabór wniosków w trybie ciągłym. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 lipca 2020 r. Kontakt z pracownikami WFOŚiGW w Gdańsku - [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24