05.07.2020 14:00 0 rp/TTM

Biegli nawet całą dobę z myślą o potrzebującym Łukaszu

Fot. TTM

Wyjątkowe wydarzenie biegowe, jakiego jeszcze nie było w najbliższej okolicy, a wszystko żeby zebrać środki na leczenie dla 10-letniego Łukasza. Jedni biegli 24 godziny, inni kilka minut, pomóc mógł każdy.

Już nie tylko organizują licytacje, wirtualne biegi, treningi i rapują – są w stanie przebiec nawet 24-godzinny maraton. Łącznie 6 śmiałków i cała doba w ruchu, to spore wyzwanie ale i szczytny cel jaki udało się zorganizować w sobotę (4 lipca) w Redzie.

Zazwyczaj biegowe imprezy nie trwają zbyt długo, jeżeli są połączone z festynami można się spodziewać jedynie kilkugodzinnej zabawy na świeżym powietrzu, o ile oczywiście dopisze pogoda. Mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego szaleli nieprzerwanie 28,5 godziny w każdej możliwej formie.

Szukałem rozwiązań, żeby zrobić coś, co pozwoli nam na organizację wydarzenia w okresie panującej pandemii, myśleliśmy, rozmawialiśmy i mamy to – mówił Sebastian Browarczyk, organizator akcji z UKS „Jedynka” Reda.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Start godz 10:00 4 lipca, zakończenie o tej samej porze w niedzielę, 5 lipca. Żeby jednak każdy mógł przebiec wybrany przez siebie dystans to o godz 10:15 w niedzielę ruszył bieg dzieci do lat 10 na dystansie 200 metrów na bieżni, następnie o godz. 11:15 pobiegły dzieci od 11 do 17 lat na dystansie 800m, a o godz. 12:00 wystartował bieg dla dorosłych na dystansie 4200m.

Cel dla wszystkich był jeden: podarować „kawałek nieba dla Łukasza”. Przed walecznym 10-latkiem jeszcze cztery cykle chemioterapii, a następnie sześciotygodniowa radioterapia. Niestety, to tylko leczenie zachowawcze, dlatego rodzina postanowiła wdrożyć dodatkowe, ale i kosztowne leczenie – pronoterapię i immunoterapię, które dają szansę na szybsze efekty. Pozwalają one wydłużyć czas wznowy choroby, a być może dadzą szansę na wyleczenie.

Więcej informacji o stanie zdrowia chłopca na stronie fundacji lub na facebookowej grupie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24