06.07.2020 10:30 0 raz

Rusza druga tura „Bitwy o Wozy”

mat. pras.

Wyborcy z całego kraju 12 lipca po raz kolejny udadzą się do urn wyborczych, by ostatecznie wybrać prezydenta. Warto to zrobić nie tylko z obywatelskiego obowiązku, ale i aby przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa w małej ojczyźnie. Rusza bowiem II edycja „Bitwy o Wozy”.

Przed I turą wyborów prezydenckich rząd ogłosił akcję, która miała przyczynić się do podwyższenia frekwencji wyborczej. Dla gmin, których mieszkańcy wykazali się największym procentowym udziałem w głosowaniu, przygotowano promesy na zakup wozów bojowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. Jak wyjaśniają służby wojewody pomorskiego, w każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Tymczasem wręczono promesy na zakup nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Pojazdy trafią do gmin: Czernica (woj. dolnośląskie), Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie), Godziszów (woj. lubelskie), Zabór (woj. lubuskie), Nowosolna (woj. łódzkie), Żegocina (woj. małopolskiego), Michałowice (woj. mazowieckie), Praszka (woj. opolskie), Cisna (woj. podkarpackie), Kulesze Kościelne (woj. podlaskie), Koszarawa (woj. śląskie), Masłów (woj. świętokrzyskie), Stawiguda (woj. warmińsko-mazurskie), Suchy Las (woj. wielkopolskie), Rewal (woj. zachodniopomorskie) i miasta Łeba (woj. pomorskie).

Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67 do 86 procent.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24