06.07.2020 17:20 0 raz

Powiat pucki: Policja kontrolowała motocyklistów – posypały się mandaty

fot. KPP Puck

Drogi powiatu puckiego to popularne trasy dla motocyklistów z całego kraju. Niestety, wielu z nich zamiast delektować się podróżą przez Kaszuby Północne, za mocno przekręca manetkę gazu, łamiąc przepisy. Kilkudziesięciu z nich w weekend dostało mandaty.

Policjanci z puckiej drogówki w dniach 3-4 lipca na drogach powiatu przeprowadzili działania „Motocykle”. Policjanci kontrolowali nie tylko motocyklistów, ale także innych uczestników ruchu drogowego, reagując przy tym na wszelkie zagrożenia.

Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zapobieganie popełniania wykroczeń przez kierujących motocyklami oraz przez kierowców innych pojazdów wobec motocyklistów. Podczas akcji policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny oraz uprawnienia kierujących – wyjaśnia st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Puccy stróże prawa w ciągu tych kilku dni ujawnili 40 przypadków złamania przepisów ruchu drogowego, w tym nałożyli 20 mandatów za przekroczenie prędkości. Ponadto mundurowi sporządzili trzy wnioski o ukaranie do sądu oraz pouczyli kilka osób.

— Policjanci zatrzymali także dwóm kierującym prawa jazdy m.in. za spowodowanie wypadku drogowego, a także w jednym z przypadków sporządzili informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak aktualnej polisy OC. Skontrolowano także kilkunastu motocyklistów. Większość z nich poruszała się po drogach prawidłowo - podsumowuje policjantka z Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24