08.07.2020 12:55 6 raz/SM Wejherowo/KPP Wejherowo

Złodzieja zdradziły przedmioty, które ukradł w Wejherowie

fot. SM Wejherowo

Złodziej pozostawił skradzione przedmioty na jednej z posesji. Natknęli się na nie wejherowscy strażnicy miejscy i powiadomili policję. Rabuś został zatrzymany.


AKTUALIZACJA 8 lipca, godz. 13:35

Policjanci w poniedziałek (6 lipca) otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych należących do PKP. Stróże prawa na miejscu zabezpieczyli nagrania z prywatnego monitoringu znajdującego się na budynku.

Podczas przeglądania nagrań od razu rozpoznali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 38-latek, wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Zatrzymanie mężczyzny było więc jedynie kwestą czasu. 38-latek stale się przemieszczał, nigdzie nie przebywał na stałe. Kryminalni sprawdzali ulice miasta i wczoraj (7 lipca-przyp.red.) wieczorem na jednej z nich go zauważyli - relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Sprawca został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi od roku do 10 lat więzienia.


We wtorek 7 lipca roku około godziny 13:20 funkcjonariusze wejherowskiej straży miejskiej podjęli interwencję na ulicy Kopernika w Wejherowie.

Okazało się, że na jednej z posesji stoją dwa rowery oraz wózek, na którym znajdowały się różnego rodzaju narzędzia tj. siekiery, łopaty do zbijania śniegu, profesjonalne klucze , nożyce, baniak z paliwem, głowice od podkaszarek oraz inne przedmioty – opisuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

fot. SM Wejherowo

Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wejherowskim strażnikom nie było wiadomo, że tego typu narzędzia zginęły w wyniku włamania się do magazynu PKP przy zajezdni SKM w Wejherowie.

Podejrzewaliśmy też osobę, która tego czynu mogła się dopuścić – dodał szef strażników.

fot. SM Wejherowo

O znalezionych przedmiotach powiadomiono policję. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24