10.07.2020 12:40 0 rp/TTM

Strażacy z Nordy dostali blisko 100 tysięcy na nowy sprzęt

Fot. Marek Trybański/TTM

W redzkim urzędzie miasta w czwartek (9 lipca) odbyło się wręczenie dofinansowań dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa pomorskiego. Środki, trafiły łącznie do ponad 50 jednostek z 16 gmin. Skorzystały na nim także jednostki z naszego regionu.

Hel, Jastarnia, Kosakowo, Puck, Władysławowo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Reda, Szemud i Wejherowo – łącznie przekazano ponad 95 tysięcy złotych dla tych jednostek OSP na najpotrzebniejszy sprzęt.

Nasza jednostka otrzyma pieniądze, które pozwolą na zakup umundurowania specjalnego hełmu i umundurowanie wyjściowe – podkreśla Wiesław Kornacki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Doposażenie jednostek OSP będzie teraz możliwe na przykład w Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, urządzenia GPS, i inny niezbędny sprzęt potrzebny w codziennej  pracy. To szczególnie ważne zadania, na które Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały dofinansowanie z budżetu województwa pomorskiego.

Te jednostki potrzebują środków zwłaszcza na wozy bojowe, ale także na umundurowanie bojowe, kaski czy też agregaty, piły do cięcia, potrzeb jest wiele – wylicza Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Fundusze nie tylko wspierają jednostki ale także odciążają samorządy, które utrzymują Ochotnicze Straże Pożarne. Podczas spotkania środki z województwa pomorskiego trafiły do 54 jednostek z 16 gmin. Do pomorskich strażaków ochotników trafi łącznie pół miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24