11.07.2020 11:53 4 raz

Powiat pucki: Policjanci zatrzymują coraz więcej przestępców

fot. KPP Puck

Początek roku nałożył na puckich stróżów prawa dodatkowe obowiązki związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jak jednak wynika z danych, pomimo tego policjanci w pierwszym półroczu 2020 roku osiągnęli wymierne efekty w codziennej walce z przestępczością.

Jak wynika z podsumowania przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Pucku, w minionym półroczu w powiecie puckim o 54 zmalała liczba wszczętych postępowań o charakterze kryminalnym. Wykrywalność kradzieży, bójek, narkotyków oraz uszkodzeń mienia jest wyższa od ubiegłorocznej. Ponadto na wysokim poziomie kształtuje się wykrywalność przestępstw kradzieży z włamaniem oraz wzrosła wykrywalność dotycząca kradzieży pojazdów. Zmalała liczba przestępstw dotyczących spowodowania uszkodzeń ciała.

Wyraźną poprawę widać także w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

W pierwszym półroczu 2020 odnotowano 26 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. W odniesieniu do ubiegłego roku, w stosunku do pierwszego półrocza, wypadkowość spadła o 4 zdarzenia i było o 8 osób rannych mniej – informuje st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. - Odnotowano także mniej kolizji drogowych, aż o 53.

Ponadto zmalała ilość wypadków z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego w stosunku do roku ubiegłego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24