07.11.2010 10:58 0

Władysławowo: 15-latek włamał sie do autobusu

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę środowego włamania do autokaru we Władysławowie. Jak się okazało nieletni mieszkaniec tej gminy wszedł do pojazdu ukradł kasę fiskalną i inne przedmioty należące do kierowcy. Za to przestępstwo 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym.

Do włamania do autobusu we Władysławowie doszło w minioną środę około 19.00. Policjanci pracujący nad sprawą następnego dnia wpadli na trop sprawcy. Śledczy ustalili, że 15-letni mieszkaniec gminy Władysławowo wszedł do autobusu i ukradł kasę fiskalną, torbę z zawartością dokumentów, plecak i saszetkę. Przedmioty porzucił kilkaset metrów dalej w trakcie ucieczki z miejsca przestępstwa. Zabrał pieniądze około tysiąca złotych oraz saszetkę z dokumentami i kartę bankomatową, przy pomocy której pół godziny później usiłował wypłacić pieniądze z bankomatu.

Mundurowi zatrzymali nieletniego w domu, miał przy sobie skradzioną saszetkę z dokumentami. Pieniądze wydał na drobne zakupy. Na komisariacie został przesłuchany, zgromadzone materiały dowodowe trafią wkrótce do sądu rodzinnego, który rozpatrzy sprawę nieletniego


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24