16.07.2020 12:30 0 rp/GUS

Wraz z pierwszym dniem września rozpocznie się Powszechny Spis Rolny

Źródło: Reda.eu

Powszechny Spis Rolny rozpoczyna się 1 września i będzie trwał do 30 listopada br. Z kolei 8 lipca został zakończony nabór na rachmistrzów spisowych, a egzaminy dla kandydatów będą odbywały się w terminie od 3 sierpnia do 13 września 2020 – internetowo.

Podczas Powszechnego Spisu Rolnego osoby pracujące na roli będą miały obowiązek udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez: samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego, lub udzielić odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi: telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym; lub bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych, opartych na analizie danych – czytamy na stronie Głównego Urzędy Statystycznego.

Wszelkich informacji dotyczących realizacji spisów powszechnych przeprowadzanych w województwie pomorskim udziela Urząd Statystyczny w Gdańsku, pod nr tel. + 58 768 31 00


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24