22.07.2020 09:40 0 rp/Facebook

Seniorzy znów sprawdzą swoją wiedzę na olimpiadzie

Fot. Facebook

Trwają przygotowania do organizacji III Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej Senior Obywatel. Już teraz, w okresie wakacyjnym, uruchamiany jest cykl wykładów, który ma przygotować przyszłych konkurentów.

Wśród 15 najlepszych w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej Senior Obywatel było aż 11 seniorów z województwa pomorskiego, z czego dwójka z nich to reprezentanci powiatu wejherowskiego: Gertruda Kowalczyk z Luzina i Bogdan Krawczyk z Wejherowa.

Jest zatem duża szansa na poprawienie tego wyniku i utrzymanie seniorów z Pomorza na podium ogólnopolskim. Ćwiczyć można już teraz. Wszystko za sprawą wykładów, które będą organizowane co czwartek, o godzinie 12:00. Jakie informacje będą się pojawiać? Będą to tematy związane z demografią, demokracją i polityką, zdrowiem, prawem i równością oraz samorządem terytorialnym.

????????Seniorze! Masz ukończone 6️⃣0️⃣ lat? Interesujesz się wiedzą o społeczeństwie? Sprawdź co wiesz o naszym państwie i...

Opublikowany przez Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot Poniedziałek, 20 lipca 2020

Więcej informacji: tel. 883 703 713 e-mail: [email protected] tel. 58 526 81 15 e-mail: [email protected]

Po raz pierwszy eliminacje wojewódzkie na Pomorzu odbyły się w 2017 r. i wzięło w nich udział 70 seniorów. W 2019 r. była druga edycja tego wydarzenia, która otrzymała imię Pawła Adamowicza. Do udziału w niej przygotowywało się prawie 460 seniorów z naszego regionu. W ogólnopolskiej olimpiadzie biorą udział osoby powyżej 60. roku życia z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24