23.07.2020 08:30 0 Kwt/siepomaga.pl

Mieszkanka Bolszewa cierpi na zanik mięśni. Pomóż jej spełnić marzenie

źródło:siepomaga.pl

Pani Lucyna cierpi na zanik mięśni obręczynowo-kończynowy. Mieszkanka Bolszewa od dwudziestu lat nie wyszła sama z domu, jest zdana na łaskę i pomoc innych ludzi. Jej marzeniem jest elektryczny wózek inwalidzki, który stanie się oknem na świat 37-letniej kobiety.

Na chorobę pani Lucyny nie ma póki co leku. Mieszkanka Bolszewa zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie stanie na własnych nogach. Choroba atakuje powoli wszystkie mięśnie i skutecznie uniemożliwia codzienne życie. Nawet podniesienie szklanki z wodą jest dla niej niewykonalne.

Przez całe życie wierzyłam i miałam nadzieję, że wynajdą lek na tą chorobę i jeszcze kiedyś będę mogła chodzić. Niestety tak się nie stało i teraz już wiem, że przez liczne przykurcze nie stanę już na własnych nogach. Przeszłam operację przeszczepu ścięgien Achillesa, ale i to nie pomogło. Ręce mam natomiast na tyle słabe, że nie jestem w stanie sama poruszać kołami wózka – informuje mieszkanka Bolszewa.

Marzeniem pani Lucyny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, który sprawi że stanie się bardziej samodzielna i spełni swoje marzenie o wyjściu z domu bez niczyjej pomocy.

Bardzo proszę ludzi o dobrym sercu o pomoc w zakupie takiego sprzętu. Koszty są ogromne, a mnie ani moich najbliższych na to nie stać. Boje się, że przy postępującej chorobie stanę się w końcu więźniem we własnym domu. Bardzo tego nie chcę – apeluje mieszkanka Bolszewa.

Jak do tej pory udało się zebrać blisko połowę z wyznaczonej kwoty. Link do zbiórki znajduje się tutaj.

źródło:siepomaga.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24