23.07.2020 12:10 0 rp/TTM

Malarstwo spotkało się z rzeźbą w Luzinie. Za nami kolejny wernisaż

Fot. Monika Wejer

Tym razem w luzińskiej galerii ART GOK Luzino królowała rzeźba i obrazy kilku twórców. Podczas zbiorowej wystawy, którą przez kolejne dwa tygodnie będzie można podziwiać, nie zabrakło artystycznych wrażeń. Mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że nie można obok tego wydarzenia przejść obojętnie.

Art GOK Galeria Luzino to cykl czterech wakacyjnych wystaw zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie wraz z  luzińską galerią, które odbywają się na przestrzeni lipca i sierpnia. Każda z wystaw jest poprzedzona wernisażem, w czasie którego jest możliwość osobistego spotkania się z artystami. W środę (22 lipca) przyszła pora na rzeźbę i malarstwo autorstwa: Łucji Włodek-Jabłońskiej, Gosi Kotłowskiej , Wiesławy Pałasz i Marka Malottkiego.

Bardzo się cieszę, że mogę prezentować swoje rzeźby w rodzimej miejscowości, w której mieszkam i wychowałam się. Luzino nie tylko inspiruje przepięknymi krajobrazami, ale również zabytkową architekturą świecką i sakralną – podkreślała Małgorzata Kotłowska, artystka z Luzina.

Fot. Monika Wejer

Fot. Monika Wejer

Inspiracją dla Małgorzaty była artystka Łucja Włodek-jabłońska, która razem z nią przedstawiła swoje prace. Na środowym wernisażu licznie zgromadzeni fani sztuki mogli podziwiać także jedną z pierwszych wystaw Marka Malottkiego i prace Wiesławy Pałasz.

Cieszę się, że mogłem wrócić tu, gdzie zaczynałem – komentuje Marek Malottki, mieszkaniec Kębłowa.

Fot. Monika Wejer

Na zaproszenie odpowiedział także Andrzej Seweryn, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, który był pod wrażeniem prac i klimatu.

Szanowni Państwo, serdecznie pozdrawiamy Artystki, Panie : Łucję Włodek-Jabłońską, Małgorzatę Kotłowską, Karolinę Tylki...

Opublikowany przez Andrzej Seweryn Official Środa, 22 lipca 2020

Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer vlcsnap-2020-07-23-10h51m13s895.png Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer Fot. Monika Wejer

Kolejne dwa tygodnie to możliwość zapoznania się z tą wystawa, a już 5 sierpnia kolejna artystyczna odsłona – tym razem fotograficzna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24