23.07.2020 15:58 14 Kwt

Rumia: Złodziej rowerów został zatrzymany

fot. KPP Wejherowo

Stróże prawa z Rumi odzyskali kilkanaście skradzionych rowerów i zatrzymali sprawcę ich kradzieży. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał aż 19 zarzutów. Grozi mu pobyt za kratkami.

W poniedziałek (20 lipca) kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów w mieście Rumia. 38 -latek w trakcie zatrzymania poruszał się skradzionym rowerem i posiadał przy sobie sprzęt do przecinania linek i zabezpieczeń od rowerów.

Mundurowi odzyskali 13 skradzionych rowerów, które mężczyzna natychmiast po dokonanej kradzieży sprzedawał do lombardów w Gdyni. Do zdarzeń tych dochodziło od maja tego roku. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 38- letni mieszkaniec Rumi. Odzyskane rowery wkrótce zostaną zwrócone właścicielom – podają wejherowscy stróże prawa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rowerów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

fot. KPP Wejherowo

Policjanci przy okazji apelują, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy.

Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu – podkreślają przedstawiciele wejherowskiej komendy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24