29.07.2020 13:40 0 raz/mat.pras

Gdynia dofinansuje zakup rowerów dostawczych

gdynia.pl

Władze Gdyni chcą zastąpić przynajmniej część samochodów dostawczych – rowerami. Dlatego oferują mieszkańcom wysokie dotacje na zakup tzw. cargo bike’ów. O dofinansowanie będzie można się starać w sierpniu.

Od 4 sierpnia gdynianie będą mogli korzystać z miejskich dotacji na zakup rowerów towarowych. Wszelkie rowery cargo zakupione od tej daty przez mieszkańców Gdyni będą miały szanse uzyskać wysokie, bo sięgające 50 procent całej kwoty dofinansowanie.

Projekty unijne pozwalają nam na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Dzięki CityChangerCargoBike jako pierwsze miasto w Polsce wprowadzamy dotacje do zakupu rowerów cargo. Liczymy, że więcej takich pojazdów pojawi się na gdyńskich ulicach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Warto dodać, że ponad połowa ankietowanych wypożyczających rower cargo w Gdyni wskazała samochód jako swój główny środek transportu, a jedna czwarta posiada go w liczbie większej niż jeden w swoim gospodarstwie domowym. Istnieje szansa na zamianę części tych pojazdów na rower cargo, w myśl zasady: „jeden samochód mniej”.

Wzór wniosku o dotację pojawi się na stronie gdynia.pl dokładnie 4 sierpnia - już wtedy można będzie zacząć składać wnioski o dofinansowanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24