04.08.2020 18:50 0 rp/ gdynia.pl

Darmowa kawa dla seniora? To mieszkańcy chcieli takiej kawiarni w Gdyni

Fot. Gdynia.pl

W poniedziałek (3 sierpnia) przy Bibliotece Śródmieście wystartowała letnia kawiarnia dla seniorów. Letnia kawiarnia dla seniorów przy bibliotece od strony ulicy Starowiejskiej to jeden ze zwycięskich projektów dzielnicowych Budżetu Obywatelskiego 2019.

Z roku na rok pomysły gdynian na zmiany w ich sąsiedztwie są coraz ciekawsze i coraz śmielsze. Pomysłodawcą raju dla kawoszy był m.in Łukasz Piesiewicz.

– Budżet obywatelski jest obywatelski tym bardziej, im więcej z nas – mieszkańców i mieszkanek - bierze w nim udział. Im więcej pomysłów mieszkańców, im większa liczba głosujących, tym więcej realnych potrzeb gdynian zostaje zrealizowanych – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Fot. Gdynia.pl

Choć projekt jest dedykowany głównie seniorom, z usług Cafe Biblioteka skorzystać może każdy. Czytelnicy powyżej 60. roku życia mogą liczyć na bezpłatny, gorący napój o literackiej nazwie, natomiast młodsi mogą go nabyć za jedyne 3,5 zł.

Aby skorzystać z oferty Cafe Biblioteka, należy mieć przy sobie Kartę do Kultury. Osoby, które nie posiadają karty bibliotecznej, mogą wyrobić ją na miejscu za złotówkę – informuje Natalia Gromow, dyrektorka Biblioteki Gdynia. 

Fot. Gdynia.pl

Cafe Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku na ulicy Władysława IV 7/15 w godzinach pracy instytucji. Będzie czynna do końca sierpnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24