05.08.2020 16:10 6 raz/wejherowo.pl

Młodzi piłkarze z Wejherowa pomogą wrócić Gryfowi do II ligi

Fot. Gryf Wejherowo

Co prawda rozgrywki III ligi rozpoczęły się w pierwszy weekend sierpnia, to jednak piłkarze Gryfa Wejherowo nie wybiegli wtedy ma murawę. Swój pierwszy mecz w tym sezonie rozgrywek rozegrają w sobotę (8 sierpnia) na wyjeździe z Górnikiem Konin. Cieszy fakt, że w składzie drużyny znaleźli się młodzi, obiecujący piłkarze z Wejherowa.

Piłkarze Gryfa Wejherowo, po tym, jak nie zdołali się utrzymać w II lidze, przygotowują się do powrotu do krajowej klasy rozgrywek pod wodzą znanego przez kibiców Grzegorza Nicińskiego.

„Gryf to obecnie zupełnie inna drużyna. Większość doświadczonych zawodników po spadku z II ligi odeszła do innych drużyn. Z poprzedniego składu zostali tylko: 40-letni bramkarz Wiesław Ferra, Kamil Kankowski oraz juniorzy, którym udało się pograć, nawet udanie, na szczeblu II ligi. Jako pierwszy dołączył do żółto-czarnych doświadczony Michał Renusz, mający za sobą występy m.in. w Arce, Jagiellonii, Bełchatowie i Bałtyku. Z Arki na wypożyczenie do Gryfa trafili już - Przemysław Czerwiński (Gryf, Chojniczanka, Kotwica, Bałtyk), Kacper Wiśniewski (Arka) i Damian Lisiecki (Arka), a także Norbert Hołtyn (Bytovia)” – czytamy na wejherowo.pl.

Pierwszy mecz piłkarze z Wejherowa rozegrają na wyjeździe z Górnikiem Konin 8 sierpnia. Na Wzgórzu Wolności pojawią się w połowie tego miesiąca, gdzie podejmą rywali z Raduni Stężyca.

Należy mieć nadzieję, że z meczu na mecz wejherowianie będą spisywać się coraz lepiej i kibice wreszcie doczekają się zwycięskich bramek na Wzgórzu Wolności. Najważniejsze, żeby w Gryfie mieli szanse rozwoju sportowego młodzi piłkarze z Wejherowa - podkreślają przedstawiciele wejherowskiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24