06.08.2020 14:10 0 art. spons. Artykuł sponsorowany

Jak wybrać karmę dla szczeniaka?

art, spons.

Wybór karmy dla psa to poważna decyzja, zwłaszcza ta dla szczeniaków. Fundamentalny wpływ na organizm zwierzęcia ma sposób żywienia, który wpływa na jego kondycję ciała, czy stan zdrowia. Dzięki dobrej karmie pies rośnie dobrze i rozwija się prawidłowo. Jak wybrać dobrą karmę, dowiesz się poniżej.

1. Jaka karma dla psa będzie najlepsza? 2. Co wziąć pod uwagę przy wyborze karmy? 3. Jaka karma dla szczeniaka?

Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Warto wiedzieć, że psy nie potrzebują urozmaiconej diety, ale stabilnej. Codzienna porcja w odpowiednich proporcjach jest lepsza, ponieważ nagła zmiana pożywienia spowoduje problemy gastryczne. Nie można także dawać produktów spożywczych, zwłaszcza małym psiakom. Najniebezpieczniejszym jest kakao, zwłaszcza czekolada. Po zjedzeniu czekolady pies ma obniżone ciśnienie, przyśpieszoną akcję serca i rozszerzone naczynia krwionośne. Ważne, aby karma była pełnoporcjowa, czyli spełniać poniższe cechy. Jedzenie dla psa powinno być kompletne we wszystkie składniki odżywcze, takie jak białka, tłuszcze, witaminy i minerały. Ważne, aby każdy z tych składników był w odpowiednich ilościach i proporcjach. Karma powinna być także strawna, aby składniki mogły być łatwo przyswojone, a także bezpieczna pod względem chemicznym. Godnym polecenia sklepem, który oferuje dobrej jakości karmy jest Zoopers. Warto zapoznać się z ich stroną internetową.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze karmy?

Na początek powinniśmy wziąć pod uwagę wiek czworonoga. Szczenię potrzebuje innej karmy, niż pies dorosły. Kolejnym aspektem jest wielkość i masa ciała. Chihuahua różni się od buldoga, dlatego sposób żywienia jest także inny. Aktywność fizyczna czworonoga ma także wpływ na ilość kalorii w jego diecie. Psy sportowe potrzebują pokarmów bardziej kalorycznych, niż te, które spędzają więcej czasu na kanapie. Każdy pies ma także indywidualne potrzeby takie jak choroby, ciążę, laktację, która wpływa na jego sposób żywienia. Wybierając karmę powinniśmy na etykiecie znaleźć informacje takie jak: przeznaczenie karmy, czyli czy jest dla szczeniąt lub psów małych, średnich czy dużych, gramaturę opakowania, rodzaj pokarmu, jego tekstrę oraz źródło protein.

Jaka karma dla szczeniaka?

Szczeniak potrzebuje dobrej jakości białek, ziaren, odpowiedniej ilości węglowodanów, a także witamin i minerałów. Karma dla szczeniąt jest także w mniejszych kawałkach, aby czworonóg mógł ją dobrze pogryźć. Dobra sucha karma dla szczeniaków powinna być przede wszystkim miękka i drobna. Delikatne zęby pupilów nie poradzą sobie z gryzieniem dużych kawałków karmy. Idealne są te rozmiaru chrupek i na początku powinny być namoczone wodą. Sucha karma wpływa korzystnie na ich uzębienie i przeciwdziała powstaniu kamienia nazębnego i chorób przydziąsłowych. Inną charakterystyką jest lekkostrawność. Układ pokarmowy szczeniaka jest wrażliwy, dlatego może często wymiotować. Do 14 tygodnia powinno się podawać karmę psu około 4 razy dziennie.

Wiemy, że karma dla szczeniaka to taka, która zawiera wszystkie składniki odżywcze. Powinna mieć w składzie hydrolizowane białko, a także nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i w szczególności kwas dokozaheksaenowy DHA, która wpływa na procesy poznawcze i układ nerwowy. Istotne są także witaminy C i E oraz probiotyki, które pomagają w procesach obronnych organizmu. Dzięki temu pies nie będzie chorował w późniejszym wieku. Nie powinno zabraknąć także minerałów, takich jak wapń, fosfor, miedź czy cynk. Wartą polecenia karmą jest Brit Care Puppy Lamb & Rice, która jest mieszanką jagnięciny i ryżu.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24