07.08.2020 15:55 51 raz

Koronawirus szaleje - wstrzymano przyjęcia na oddział szpitalny w Wejherowie

Fot. Archiwum TTM

Liczba osób zarażonych koronawirusem na początku sierpnia zaczęła gwałtownie rosnąć. Również na Pomorzu, które do tej pory było stosunkowo „łagodnie traktowane” przez śmiercionośny patogen. Tymczasem dotarł on m.in. do szpitala w Wejherowie. Między innymi dlatego wejherowska i pucka policja prowadzi akcję informacyjną oraz kontrole np. w marketach.

Epidemia koronawirusa szaleje coraz bardziej, co potwierdzają coraz bardziej niepokojące statystyki. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w piątek (7 sierpnia), że ostatniej doby potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 41 osób terenu województwa pomorskiego – 18 osób z Gdańska, 6 osób z Gdyni, 4 osoby z powiatu kartuskiego, 4 z powiatu puckiego, 2 z powiatu gdańskiego, 2 z powiatu starogardzkiego, 2 z powiatu kościerskiego, po 1 osobie z powiatów lęborskiego, chojnickiego oraz słupskiego.

W sumie zarażeniu koronawirusem uległo 163 mieszkańców powiatu wejherowskiego oraz 68 powiatu puckiego. Niestety, groźny patogen zbiera śmiertelne żniwo – do 7 sierpnia zmarło 25 chorych osób z powiatu wejherowskiego i 2 z powiatu puckiego .

Tymczasem w piątek (7 sierpnia) Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej, Promocji i Komercji Szpitali Pomorskich poinformowała, że w związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z pacjentów Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, przez najbliższy tydzień wstrzymano przyjęcia pacjentów na ten oddział szpitalny.

W obliczu wzrostu zachorowań, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Niestety zdarzają się takie przypadki, gdzie nadal brakuje dyscypliny społecznej. Nie wszyscy bowiem dbają o bezpieczeństwo.

Policjanci podczas działań na terenie Redy rozdawali ulotki profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W niektórych sytuacjach mundurowi rozdawali także maseczki – relacjonuje asp.sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Ponadto w powiecie interweniowali w 32 przypadkach. Kontrole odbywały się w miejscach dużych skupisk osób, w obiektach wielkopowierzchniowych użyteczności publicznej.

Jak dodała przedstawicielka wejherowskich stróżów prawa, część osób już na sam widok policyjnych patroli zakładała maseczki. Zdarzało się także, że policjanci wręczali maseczki tym osobom, które ich nie posiadały. Bardzo rzadko zdarzały się przypadki, że ludzie mieli maseczkę na brodzie, w kieszeni czy w torebce. Pewne sytuacje kończyły się tylko zwróceniem uwagi oraz rozmową profilaktyczną. Wynikiem wczorajszych działań ukierunkowanych na rzecz walki z koronawirusem było pouczenie 17 osób.

fot. KPP Wejherowo

Mundurowi zawitali też na plaże. Pouczali tam zarówno mieszkańców, jak i turystów o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń i wspólnego zadbania o zdrowie.

Zwracali uwagę, jak ważne jest, aby zachowywać się odpowiedzialnie nie tylko za siebie, ale także za osoby, z którymi przebywamy, mieszkamy, jak i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że nie wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem i odpowiednią odpornością. W takich sytuacjach nie możemy być samolubni – podkreśla asp.sztab. Potrykus.

fot. KPP Wejherowo

Na plażach pojawili się także policjanci z puckiej komendy.

KPP Puck

W trakcie akcji mundurowi pouczali o konsekwencjach nie tylko prawnych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy jak i za te, obok których przechodzimy. Zachowanie odpowiedniej odległości lub założenie maseczki może uratować komuś życie. Nie bądźmy samolubni, pomyślmy o innych, mniej odpornych – poinformowała st.sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24