11.08.2020 14:55 7 NW/KMP w Gdyni

Dzieci 'w środku nocy' włamały się do kiosku

Fot. Archiwum

Dwaj nieletni włamali się do kiosku i ukradli kilkadziesiąt paczek papierosów. Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków w centrum Gdyni i przewieźli do policyjnej izby dziecka. Młodzi złodzieje za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Późną nocą, w sobotę (8 sierpnia) około godziny 1:40, dyżurny gdyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w centrum Gdyni ktoś prawdopodobnie włamuje się do kiosku. Na miejsce udali się policjanci, którzy natrafili na kilku chłopców, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch z nich i szybko okazało się, że młodociani przestępcy ukradli ze sklepu… kilkadziesiąt paczek papierosów.

Jak poinformowali w poniedziałek (10 sierpnia) miejscowi stróże prawa, 13-latek i 16-latek przewiezieni zostali do policyjnej izby dziecka. Za popełnione czyny nieletni będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym w Gdyni. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Gdynia Śródmieście.

Tego samego dnia służby otrzymały zgłoszenie, że do lokalu gastronomicznego włamał się mężczyzna, skąd skradł przedmioty warte łącznie około 5 tysięcy złotych. Zatrzymany to 33-latek, który trafił do celi. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24