09.09.2020 09:40 7 raz/wejherowo.pl

Wejherowianie zagłosowali – strażacy nowy sprzęt otrzymali

Archiwum

Na pomoc ruszą „uzbrojeni” w nowy ekwipunek. Strażacy-ochotnicy z Wejherowa otrzymali nowy sprzęt ratowniczy. Jego zakup był możliwy dzięki głosom mieszkańców miasta, a co za tym idzie - zwycięstwu w Wejherowskim Budżecie Obywatelskim.

Sprzęt warty około 56 tysięcy złotych, który trafił do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie to efekt zwycięstwa w miejscowym budżecie obywatelskim projektu „Bezpieczne miasto – sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie”. Teraz ochotnicy w razie potrzeby będą mogli skorzystać z nowych narzędzi niezbędnych by nieść pomoc podczas akcji ratowniczych, gaśniczych, ale i podczas zabezpieczeń imprez kulturalnych i sportowych.

Przyda się także do przeciwdziałania powstawaniu zagrożeń. Jak podkreślił autor projektu Kamil Groth, ważnym bowiem elementem działalności OSP jest profilaktyka, a realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego wszystkich mieszkańców Wejherowa.

Dzięki promocji bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży polegających m. in. na prelekcjach organizowanych w remizie czy placówkach oświatowych dzieci uczą się jak prawidłowo zachować się podczas wypadku lub pożaru – wyjaśnił. - O potrzebie edukacji w tym zakresie nikogo nie trzeba przekonywać. Zakupione odblaski będą pamiątką po spotkaniu ze strażakami, jednocześnie wpływając na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

Jak dodał, Ochotnicza Straż Pożarna odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom Wejherowa.

Strażacy-ratownicy z OSP działają społecznie, niosąc ofiarnie pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Celem projektu było pozyskanie niezbędnego sprzętu zwiększającego skuteczność niesionej pomocy, a także zwiększenie bezpieczeństwa ratowników. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców, a jego realizacja bezpośrednio wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa w naszym mieście. Chciałbym podziękować serdecznie wszystkim druhom i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu i oddali na niego swój głos w budżecie obywatelskim – podkreślił Groth.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24