11.09.2020 09:40 0 raz/zrzutka.pl

Od ponad trzech dekad pomaga pacjentom - teraz sama potrzebuje pomocy

źródło: zrzutka.pl

Większą część swojego życia poświęciła pacjentom wejherowskiego szpitala. W domu wraz z mężem i dwoma synami tworzy kochającą się rodzinę. Na rodzinnym szczęściu pani Kasi i chęci do niesienia wsparcia pacjentom cień rzuciła jednak choroba - nowotwór. W walce o jej zdrowie i życie może pomóc każdy.

"Zdrowie ludzkie jest największą wartością, nie tylko w tych trudnych czasach, ale także w każdej sekundzie życia każdego z nas. Jednak życie pisze własny scenariusz i sami nie wiemy co przyniesie nam jutrzejszy dzień i czy w związku z tym sami nie będziemy potrzebowali pomocy. Dzisiaj potrzebuje jej nasza koleżanka Katarzyna Pobłocka – specjalistka pielęgniarstwa kardiologicznego, która obecnie zmaga się z chorobą nowotworową. Jest w trakcie trzeciej chemioterapii. Bardzo chce żyć i pokonać raka, ale bez pomocy nie ma szans wygrać starcia z nim" - tymi słowami do pomocy pielęgniarce z wejherowskiego szpitala zachęcają organizatorzy internetowej zrzutki.

Katarzyna ma 51 lat, jest pielęgniarką. Od 31 lat pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, na oddziale Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej.

Sumienna i pracowita, empatyczna względem pacjentów, zawsze chętna w niesieniu pomocy. Jest mamą dwóch synów, Jakuba i Dominika, wraz z mężem tworzą kochającą się rodzinę. Wiele już w życiu przeszła, w tym roku straciła mamę z powodu choroby nowotworowej. Choroba nowotworowa dotknęła również ją samą - opisują przyjaciele pani Kasi.

W grudniu 2019 roku po szybkiej diagnozie Katarzyna rozpoczęła chemioterapię, która trwa do dzisiaj.

Przeszła długą i trudną drogę i nie chce jeszcze umierać, to nie jej czas i pora. Dziś to ona prosi o dalszą pomoc, chce walczyć na przekór ciężkiej chorobie. Nie ma innych marzeń, chce zająć się domem i spędzać czas z rodziną i móc ponownie realizować się w pracy. W maju tego roku pojawił się promyk nadziei na dalsze leczenie: terapia przeciwciałem monoklonalnym - podają znajomi wejherowskiej pielęgniarki, którzy aby zebrać środki na leczenie, zorganizowali zbiórkę funduszy. Pomóc w walce o życie pani Kasi może każdy - za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24