11.09.2020 14:00 0 raz

Pod żaglami rywalizować będą w Bitwie o Gotland

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Już w najbliższą niedzielę (13 września) rozpoczną się dziewiąte regaty Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland. Równo dwudziestu zawodników stanie na starcie najtrudniejszego z morskich wyścigów żeglarskich w Polsce.

To wyjątkowa impreza, która z roku na rok przyciąga coraz większe grono fanów i liczną grupę uczestników. Trasa pozostaje bez zmian – z Gdańska dookoła Gotlandii, non-stop, 500 mil przez jesienny Bałtyk, a żeglarze płyną solo.

Bitwa o Gotland to najtrudniejszy morski wyścig żeglarski w Polsce. Na liście startowej tegorocznej Bitwy są sami mężczyźni – żadna z trzech Ppń, jakie do tej pory podjęły się wyzwania, w tym roku nie pojawi się na starcie. Za to wśród startujących jest aż 5 debiutantów. Najmłodszy z nich, Kamil Baranowski ma 20 lat i jest to rekord w historii bitewnych startów.

Portem startu i mety będzie Marina Przełom w Górkach Zachodnich. Podczas trwania regat będzie funkcjonowała tam wioska regatowa, w której mieściło się będzie biuro regat, a teren portu będzie dostępny dla rodzin zawodników oraz kibiców.

Zmagania samotnych żeglarzy będzie można będzie śledzić online za pomocą trackingu Yellow Brick.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24