14.09.2020 13:30 2 raz

60 lat minęło jak jeden dzień. Gościcińska podstawówka świętuje jubileusz

TTM

Występy artystyczne, podziękowania i gratulacje z okazji okrągłego jubileuszu podstawówki w Gościcinie. W piątek (11 września) świętowano 60-lecie Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego. Nie zabrakło zaszczytnych gości i życzeń kolejnego sześćdziesięciolecia.

Podczas obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej w Gościcinie W programie przygotowano wiele występów artystycznych. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej w Gdyni. Młodzież zaprezentowała przedstawienie oraz taniec z pomponami. Na scenie pojawiły się również nauczycielki, które przedstawiły kabaret. Przypomniano również historię placówki.

W czasie ceremonii dyrektor dziękował wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom placówki. Nie zabrakło podziękowań dla władz gminy oraz kuratorium oświaty.

Szkoła to dzieci. Szkoła to rodzice. Szkoła to nauczyciele. Dziękuję wszystkim, zarówno uczniom oraz nauczycielom, jak i rodzicom za wszystkie inicjatywy, projekty oraz chęci. Macie coś więcej niż ofertę edukacyjną - podkreślił dyrektor Arkadiusz Malinowski w czasie swojego przemówienia.

Na uroczystości pojawili się goście, m.in. wójt gminy Wejherowo i starosta powiatu wejherowskiego.

Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj uczestniczyć w tej wspaniałej uroczystości. Jesteśmy w szkole, w której jest życie i dusza - powiedziała w czasie uroczystości starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius. - Szkoła to nie tylko mury. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Ta placówka pokazuje, że rzeczywiście tak jest- dodała starosta.

TTM TTM TTM TTM TTM

Szkoła obchodzi w tym roku 60- lecie powstania, choć edukacja w Gościcinie trwa już 150 lat. Wiosną 1959 roku rozpoczęto prace budowlane placówki. Po kilku miesiącach pierwsi uczniowie przystąpili do nauki.

60 lat minęło jak jeden dzień. Miałem okazję uczestniczyć w życiu tej szkoły. Placówka zmienia się z roku na rok. Widzimy, jak dynamicznie rozwija się gmina Wejherowo - zwraca uwagę wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło.

Na zakończenie uroczystości odprawiono mszę świętą w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gościcinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24