14.09.2020 12:03 25 raz

Koronawirusa wykryto wśród pracowników starostwa w Wejherowie i urzędu miejskiego w Redzie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie został potwierdzony jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Jak informują władze powiatu osoby, które miały styczność z zarażonym, zostały skierowane na kwarantannę. Tego samego dnia – w poniedziałek (14 września ) - poinformowano, że patogen wykryto u pracownika urzędu miejskiego w Redzie.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie prowadzi dochodzenie epidemiologiczne w związku z zakażeniem koronawirusem jednego z pracowników Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Pracownicy i osoby mające bezpośredni kontakt z osobą zarażoną zostały wysłane na kwarantannę. Osoba zarażona nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami urzędu – zapewniają przedstawiciele powiatu.

Pracownicy starostwa dodali, że „w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Starostwo Powiatowe w Wejherowie pracuje nadal zgodnie z przyjętym reżimem sanitarnym, tj. wpuszczani są wyłącznie umówieni interesanci mający zakryte usta i nos”.

Również wśród pracowników Urzędu Miasta w Redzie potwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem Covid-19.

Pracownicy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, przebywają na kwarantannie – czytamy w komunikacie redzkiego ratusza. - Zgodnie z wytycznymi Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie, Urząd Miasta w Redzie pracuje nadal w reżimie sanitarnym. Zachęcamy interesantów do ograniczenia wizyt w urzędzie – apelują urzędnicy z Redy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24