16.09.2020 08:30 0 NW/ Pomorskie.eu

W Gdańsku powstanie Pomorskie Centrum Inwestycyjne

Źródło: Pomorskie.eu

Nowe ulice, kanalizacja, sieci energetyczne i duży plac składowy – wszystko to powstanie na ponad 5 hektarach terenu w sąsiedztwie Portu Gdańskiego. Na Stogach powstanie teren inwestycyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw, a wszystko dzięki dofinansowaniu unijnemu na kwotę ponad czterech milionów złotych.

W poniedziałek (14 września) marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali wraz z przedstawicielami Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przygotowanie terenów Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego”.

Umowa dotyczy przygotowania terenów inwestycyjnych, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego portu i terminala DCT. Dokładnie mowa o działkach położonych w dzielnicy Stogi, pomiędzy Trasą Sucharskiego a ulicami Andruszkiewicza i Kontenerową - informuje pomorskie.eu.

Teren zostanie wzmocniony i utwardzony. Rozbudowana zostanie infrastruktura kanalizacyjna i energetyczna. Powstaną nowe drogi oraz duży plac składowy. Cały teren będzie oświetlony i ogrodzony. Co ważne, zadbano także o aspekt ekologiczny. Wybudowane zostaną zbiorniki retencyjne i nasadzone będą nowe rośliny – wymienia ją pomorscy samorządowcy.

Źródło: Pomorskie.eu

Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 23 miliony złotych, z czego 4 miliony pochodzą z dofinansowania. Zgodnie z założeniami na przygotowanym terenie ma powstać osiem inwestycji a pracę mają potrwać do końca grudnia 2021 roku.

Jak zaznacza pomorskie.eu, tereny inwestycyjne nie powstają jedynie w Gdańsku. Dzięki unijnym środkom w Rumi także realizowany jest projekt w bezpośrednim sąsiedztwie portu. Na 9 hektarach powstaje tam inwestycja, która pozwoli na prowadzenie działalności przemysłowo-usługowej. W ich efekcie, pod koniec 2023 roku powstanie łącznie 40 ha terenów, na których ulokowanych zostanie 29 inwestycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24