16.09.2020 15:30 9 raz/TTM

Benedyktynki z Żarnowca chcą dzielić się swoją ciszą

fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zakonnice z Żarnowca coraz częściej przyjmują w swoje mury ludzi świeckich, którzy szukają tam wyciszenia i kontaktu z Bogiem. Padł więc pomysł wyremontowania części nieużywanych już budynków i stworzenia Zacisza św. Benedykta. Na to jednak potrzeba znacznych środków finansowych. Pomóc może każdy.

Od pewnego czasu benedyktynki z Żarnowca dostrzegają nasilające się zainteresowanie osób świeckich ich klasztorem. Goście, którzy go odwiedzają, znajdują w nim miejsce wyciszenia, odpoczynku, refleksji, modlitwy czy regeneracji sił psychicznych.

Poprzez czas spędzony w naszym opactwie, udział w modlitwie wspólnoty sióstr w naszej kaplicy zakonnej, wspólną pracę z benedyktynkami, pobyt naznaczony chwilowym „odejściem” od świata, odzyskują swoją równowagę psychiczno-duchową. Widzimy, jak równowaga ta nierzadko ulega zachwianiu na skutek trudów ich codziennego życia: pracoholizmu, zabiegania, hałasu, poczuciA wewnętrznej pustki. Okazuje się, że w tym miejscu odnajdują dla siebie pomoc – podkreślają siostry.

Powstał więc pomysł, by gościom pragnącym odpocząć od trudów codzienności w opactwie, zapewnić zaplecze mieszkalne. Ma temu służyć przebudowa i remont dawnych budynków gospodarczych. Jak podkreślają zakonnice, ma to być jedynie pierwszym etapem powstania Zacisza św. Benedykta, ale pozwoli na utworzenie sześciu pokoi noclegowych, w tym dwu dla osób niepełnosprawnych, trzech rozmównic, kawiarenki, spowiednicy oraz kaplicy domowej.

fot. Daniel Zaputowicz/TTM

To jest nasza misja, to jest dzielenie się naszym własnym charyzmatem. To że jesteśmy benedyktynkami, mniszkami, to nie znaczy, że jesteśmy tylko dla siebie. Jesteśmy dla uwielbienia Boga, ale i stworzenia tej przestrzeni, gdzie inni również będą mogli uwielbiać Boga – mówi siostra Faustyna Foryś, Matka Przełożona Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu.

Aby jednak zacisze powstało, potrzebne są fundusze. Pomóc siostrom może każdy, wpłacając nawet najdrobniejszą kwotę za pośrednictwem tej strony .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24