17.09.2020 15:10 1 raz/mat.pras

‘Lwy’ – autobusy nowej generacji – wyjechały na ulice Rumi

mat. pras.

To pierwsze w Polsce autobusy tego typu. Ekologiczne „Lwy”, czyli autobusy nowej generacji MAN Lions City od czwartku (17 września) obsługują rumską linię nr 85 gdyńskiego ZKM-u.

Nowe pojazdy, które zaprezentowano w środę (16 września) zostały zakupione przez firmę Przewozy Autobusowe „Gryf” z Żukowa, która świadczy usługi przewozowe dla ZKM w Gdyni. Pasażerowie będą mogą z nich korzystać na trasie Rumia Szmelta – Rumia Partyzantów.

Innowacyjność tych pojazdów to przede wszystkim rozwiązania techniczne, które sprawiają, że są one bardziej ekologiczne, ekonomiczne w eksploatacji i ergonomiczne, zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Dodatkowo, z punktu widzenia pasażera, istotne jest przede wszystkim to, że nowe pojazdy są w całości niskowejściowe, posiadają dużą liczbę siedzeń na tzw. niskiej podłodze. Autobusy te posiadają również pasy do mocowania rowerów, automatyczną klimatyzację oraz najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej – wyjaśnia Hubert Kołodziejski, dyrektor ZKM w Gdyni.

mat. pras.

Nowoczesne pojazdy obsługują linię numer 85. Jak podkreśla dyrektor ZKM, ta linia jest bardzo istotna dla mieszkańców miasta.

Została ona uruchomiona w latach osiemdziesiątych pod numerem 188, później ta numeracja się zmieniała, ale zawsze obowiązywała trasa ze Szmelty do pętli przy ul. Partyzantów. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy mogą się przemieszczać pomiędzy dzielnicami, a także dojeżdżać do dworca, by przesiąść się na pociąg – podsumowuje Kołodziejski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24