23.09.2020 08:30 3 NW/TTM

W Helu powstanie kolejny deptak

Fot. TTM

W ciągu kilku miesięcy w Helu powstanie kolejny deptak. Gruntowną modernizację przejdzie ulica Maszopów i dzięki dofinansowaniu z Programu Dróg Lokalnych stanie się kolejnym miejscem, z którego z przyjemnością będą mogli korzystać mieszkańcy, jak i turyści.

Na chwilę obecną ulica Maszopów w Helu nie należy do najpiękniejszych. Ma się to jednak zmienić jeszcze w tym roku, gdyż po szeregu prac remontowych miejsce to będzie nie do poznania.

Całkowicie zmieni się nawierzchnia. Zmodernizowane zostaną także przejścia, które łączą ulice Maszopów z Wiejską. Zostanie także skrócony mur, który odgradza tę część miasta od portu i będzie miał wysokość 1,2 metra – mówił Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu w wywiadzie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Fot. TTM

Fot. TTM

Wjazd na ulicę będą mieli tylko mieszkańcy i dostawcy – skończy się tym samym jej funkcja parkingowa. Znikną też szpecące okolicę śmietniki, a na ich miejscu pojawi się roślinność i mała architektura. Jak mówi burmistrz Helu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie ukończona jeszcze pod koniec listopada tego roku.

Fot. TTM

Fot. TTM

Na modernizację helskiej ulicy miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości około 500 tys. zł. Cała inwestycja to koszt około 1 mln zł. Prace rozpoczęły się w połowie września i prowadzone będą etapami, co pozwoli na swobodnie przemieszczanie się przez mieszkańców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24