22.09.2020 17:00 9 raz

Na kolejnych drogach powiatu wejherowskiego zrobiło się bezpieczniej

fot. FB/Powiat Wejherowski

Na i przy kolejnych drogach powiatu wejherowskiego można już nie tylko wygodniej podróżować, ale przede wszystkim bezpieczniej. Przedstawiciele starostw nie kryją zadowolenia i informują o kolejnych zrealizowanych inwestycjach, m.in. pomiędzy Szemudem a Kamieniem czy też w Łebnie.

W poniedziałek (21 września) odebrane zostały inwestycje drogowe, które zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych na terenie powiatu wejherowskiego.

Powiat wejherowski zakończył rozbudowę drogi na odcinku Szemud-Kamień. W ramach prac powstał nowy chodnik, zatoki autobusowe, przebudowane zostało skrzyżowanie, a także doświetlone zostały przejścia dla pieszych – czytamy w komunikacie wejherowskiego starostwa.

fot. FB/Powiat Wejherowski

Jak dodali przedstawiciele władz powiatu, równolegle zakończone zostały prace na odcinku Kielno-Karczemki, gdzie wymieniona została nawierzchnia, wybudowane zostały zatoki autobusowe, a także powstał chodnik oraz doświetlone zostały przejścia dla pieszych.

Z kolei w Łebnie zakończyła się także inwestycja drogowa realizowana przez gminę Szemud, przy wsparciu finansowym pochodzącym z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. FB/Powiat Wejherowski

Chodzi o ulicę Osiedlową, ks. Stawickiego i Świętopełka Wielkiego – wyjaśniają przedstawiciele wejherowskiego starostwa.

fot. FB/Powiat Wejherowski


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24