24.09.2020 12:00 7 raz/mat.pras

Wybudowali nową drogę, by przyciągnąć inwestorów do Rumi

Monika Wejer/TTM

W Rumi powstała nowa droga, która łączy tereny inwestycyjne z siecią tras regionu. Ma to przyciągnąć do powiatu wejherowskiego kolejnych inwestorów, a tym samym powstać mają kolejne miejsca pracy.

W środę (23 września) oficjalnie oddano do użytku ulicę Nową Kazimierską w Rumi. To nowo wybudowany układ drogowy, który połączył tereny inwestycyjne z drogą wojewódzką numer 100. Budowa ulicy kosztowała ponad 15 milionów złotych, a za realizację tej inwestycji odpowiadała spółka Rumia Invest Park.

Monika Wejer/TTM

Monika Wejer/TTM

Jak informują rumscy urzędnicy, głównym celem przedsięwzięcia było przygotowanie gruntów pod działalność przemysłowo-usługową przy ulicy Kazimierskiej oraz Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Jak wyliczyli, z 26 hektarów, które jeszcze do niedawna były na sprzedaż, pozostało mniej niż 40 procent. To oznacza, że kolejne firmy budują tam swoje siedziby, a co za tym idzie, przybywa miejsc pracy dla mieszkańców nie tylko Rumi, ale i całego powiatu wejherowskiego.

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym ważnym i radosnym dla całego powiatu wydarzeniu. To podwójne święto, ponieważ zakończenie budowy tej ulicy to jednocześnie rozpoczęcie kolejnych inwestycji. Dlatego też chciałbym pogratulować władzom Rumi oraz przedstawicielom spółki podjętej polityki inwestycyjnej oraz umiejętności prowadzenia dialogu, czego efekty już widzimy – podsumował wicestarosta powiatu wejherowskiego Jacek Thiel.

Monika Wejer/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24