27.09.2020 20:43 2 Kwt/TTM

Koronawirus jednym z tematów ostatniej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego

fot. TTM

Za nami XVI Sesja Rady Powiatu Wejherowskiego. W porządku obrad pojawiły się m.in. punkty dotyczące budżetu i spraw porządkowych.

W trakcie ostatniej sesji nie zabrakło tematów związanych z koronawirusem i aktualnej sytuacji epidemiologicznej powiatu, który znajduje się na liście samorządów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami.

Jeszcze nie jesteśmy w żółtej strefie, wszystko zleży od wskaźnika zachorowań. Monitorujemy sytuację na bieżąco - mówi Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Dodatkowo w trakcie sesji pojawiły się tematy porządkowe. Radni obradowali także nad uchwałą dotyczącą dofinasowania programu polityki zdrowotnej.

Będziemy dofinansowywać szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+ – wyjaśnia Józef Reszke, przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego.

Ważnym punktem obrad były także zmiany w budżecie.

Pozyskaliśmy dodatkowe środki z rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych, to jest ponad 5,3 mln złotych. Dzięki temu na tę chwilę możemy zrezygnować z kredytu - dodaje Gabriela Lisius. – Ponadto pozyskaliśmy dodatkowe 100 tysięcy złotych z PGE EJ1 na utworzenie pracowni hydrodynamiki. Otrzymaliśmy także środki z rządowego programu "Opieka Wytchnieniowa", czyli ponad 70 tysięcy złotych oraz środki z Funduszu Pracy, które będą przeznaczone dla Powiatowego Urzędu Pracy.

Radni pochylili się łącznie nad czternastoma uchwałami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24