06.10.2020 15:10 0 raz

Okradał automaty myjni samochodowych – trafił do aresztu

fot. KPP Puck

Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych na terenie gminy Kosakowo. Mężczyzna usłyszał łącznie siedem zarzutów. Trafił do aresztu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zajmujący się sprawą serii włamań, do których dochodziło na terenie gminy Kosakowo, zatrzymali mężczyznę, który miał związek z tymi zdarzeniami. 26-letni mężczyzna został zatrzymany pierwszego dnia października na terenie powiatu gdańskiego.

Mężczyzna był całkiem zaskoczony obecnością funkcjonariuszy. Podejrzany włamywał się do różnego rodzaju automatów myjni samochodowych na terenie gminy Kosakowo. Został on przewieziony do komendy i przesłuchany. Mężczyzna w związku z popełnionymi przestępstwami usłyszał siedem zarzutów odpowiadających kwalifikacji prawnej swojego postępowania. Sąd zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na dwa miesiące – podaje st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Policjanci nadal pracują nad sprawą, ustalają okoliczności przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, nie jest bowiem wykluczone, że mieszkaniec powiatu gdańskiego ma na koncie więcej tego typu przestępstw i lista zarzutów może okazać się dłuższa.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24