09.10.2020 09:05 17 raz

Jechali bez maseczek – okazało się, że są poszukiwani

fot. KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Mundurowi zauważyli, że mężczyźni nie mieli maseczek. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażer byli poszukiwani.

W środę (7 października) przed godziną 15:00 dzielnicowy z policjantem prewencji z Gniewina pełnili służbę w terenie. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżającego opla, w którym ani kierowca ani jego pasażer nie mieli założonych maseczek.

W związku z tym postanowili sprawdzić, czy mężczyźni należą do rodziny, czy być może są tylko znajomymi i nie stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Podczas rozmowy z mężczyznami ustalili, że nie są spokrewnieni i nie zamieszkują wspólnie, tylko wracają z pracy. Dalej podczas legitymowania mężczyzn i sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że obaj są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości – poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

fot. KPP Wejherowo

Mężczyźni zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy, gdzie noc spędzili w policyjnych celach. Następnego dnia rano zostali przekonwojowani do aresztu śledczego, w którym spędzą najbliższe miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24